Orbán, a Fudan-ügy és a magyar ellenzék a CNN címlapján
A hírportál cikke arra keresi a választ, hogy a kínai egyetem ügye adhat-e olyan lökést az ellenzéki összefogásnak, hogy legyőzze a Fideszt.
A hírportál cikke arra keresi a választ, hogy a kínai egyetem ügye adhat-e olyan lökést az ellenzéki összefogásnak, hogy legyőzze a Fideszt.
Akár az októberi előválasztáson, akár áprilisi országgyűlési választáson győz Karácsony Gergely, szüksége lesz egy politikai hátországra. Belső információink szerint ezzel a pártok is tisztában vannak, de egyelőre mindenki emészti a tervet.
A pedofiltörvényről, Orbán Viktor keleti vonzódásáról és az ellenzéki összefogásról is beszélt az amerikai hírtelevíziónak az ellenzéki politikus.
A politikusok jelezték: meg akarják tartani Magyarországot az európai nemzetek családjában.
Tiborcz-adó és Mészáros-adó, rabszolgatörvény eltörlése, egyetemi autonómia, félmilliós juttatás az egészségügyi és szociális dolgozóknak – Karácsony Gergely bemutatta a jóvátétel kétszer kilenc pontját, melyeket kormányváltás után azonnal el lehet kezdeni.
Az összefogás pártjai szerint nem csak aljas volt a kormány húzása, de az Alkotmányt is sérti.
A 2022-es választás a két nagy tömb összecsapása lesz, ám mindegyik oldal mellett ott van egy kis párt, ami akár a választás kimenetelét is eldöntheti. De vajon a Kutyapárt tényleg az ellenzék, a Mi Hazánk pedig a Fidesz esélyeit rontja?
Közös vitaszabályzatot is kidolgoznak majd, hogy méltányos keretek között tartsák a vitákat.
A számítások alapján ezzel mintegy 2,3 millió embernek járna több pénz.
Az ellenzéki vezetők közös ígérete szerint a 2022-es kormányváltás után az önkormányzatok visszakapják jogköreiket, bevételeiket és vagyonelemeiket, de legalábbis jóvátételre számíthatnak.
A Mindenki Magyarországa Mozgalom vezetője szerint a Fidesz miatt Magyarország ma korruptabb, mint Románia bármikor is volt és koncepciós perekben ítélik el a fideszesek ellenfeleit.
A miniszterelnöki előválasztáson induló Karácsony Gergely arról beszélt, a demokrácia összeomlott Magyarországon, de nem bosszúra, hanem jóvátételre van szükség.
Egyre szigorúbban szankcionálják az ellenzéki politikusok akcióit a Parlamenten belül és kívül is, legutóbb Szél Bernadett, Hadházy Ákos és Fekete-Győr András ellen indult rendőrségi eljárás rongálás miatt, miután lemosható festékkel "Free Navalnij" feliratot fújtak a Külügyminisztérium elé. Vajon túlreagálja a hatalom ezeket az akciókat, vagy a súlya szerint jár el? Hadházy Ákos és Szél Bernadett jó jelnek tartja, hogy megmozdulásaik heves reakciókat váltanak ki, a Nézőpont Intézet vezetője, Mráz Ágoston Sámuel viszont azt mondja, az ellenzék tévúton jár a botránypolitikával.
Egy felmérés szerint a megkérdezettek 50 százaléka voksolna az ellenzéki listára, míg a kormánypártokéra csak 39. Az ellenzéki előválasztáson jelenleg a DK-s Bősz Anett áll jobban, de LMP-s kihívója, a helyi alpolgármester, Tetlák Örs bízik abban, hogy a szavazók értékelni fogják helyben végzett munkáját.
Listán kárpótolhatják a nyerhető egyéni körzetek előválasztásainak veszteseit – a HVG forrásai szerint erre készülnek az ellenzéki összefogásban. Ez magyarázhatja, hogy egyelőre nincsenek parázs viták, viszonylagos csendben megy a helyezkedés.